... جهت همکاری با ما از قسمت منو، فرم همکاری را پر نمایید ... فیلمنامه نویسانی که علاقه دارند در حوزه انیمیشن فعالیت کنند با ما تماس بگیرند
نویسنده: modir
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲
آغاز جلوه های ویژه رایانه ای فیلم “جامه دران”

جلوه های ویژه فیلم سینمایی  جامه دران  رو از چند روز پیش آغاز کردیم .

.

در این فیلم بازیگرانی چون پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، باران کوثری، مهتاب کرامتی و افسر اسدی ایفای نقش می کنند. کارگردانی این فیلم رو آقای حمیدرضا قطبی بر عهده داره.

 

.

مدیر جلوه های ویژه بابک میر فرحناک، سرپرست بخش سه بعدی آرش زرین نقش و دستیار جلوه های ویژه و سرپرست بخش کامپوزیت  سیاوش زرین نقش

.

کار ما در این فیلم  ؟

.

ماجرای این فیلم در سه اپیزود اتفاق می افتد. در واقع در فیلم دو بار به گذشته و گذشته تر فلش بک داریم . از زمان حال به دهه پنجاه می رویم . زمانی جلوه های ویژه رایانه ای به یاری این فیلم می آید که در قاب تصویر چیزهایی وجود دارد که در دهه پنجاه وجود نداشتن . از انواع تیرهای چراغ برق، دکل های برق، لوله کشی های گاز منازل ، سقف بعضی از خانه ها، نرده های جلوی پنجره هایی که در قاب تصویر قرار می گیرند، همه و همه باید حذف شوند.  درهای آلومینیومی که باید به سبک درهای دهه پنجاه تغییر داده شوند . البته یک اتوبوس دهه پنجاه هم در خیابان داریم که هم اکنون در حال طراحی مدل سه بعدی آن هستیم .

.

اگه به مدل دوربین دقت کنید (دوربین RED pro) متوجه می شوید که متاسفانه یا شاید هم خوشبختانه با تصاویر ۵K دست به یقه شدیم . با سایز تصویر ۲۷۰۰*۵۱۲۰  که انجام کار رو بسیار دشوار می کنه. فرمت خروجی این دوربین R3D هستش و فقط می تونید با نرم افزار مخصوص شرکت RED یعنی REDCINE  X PRO تصاویر رو ببینید.

نکته جالب برای علاقه مندان جلوه های ویژه رایانه ای این است که این دوربین مشکل نور و رنگ رو برای ما تا حدودی حل کرده . در جاهایی که نور کم بوده پرده سبز رنگش تیره شده اما از اونجایی که تصاویر همراه با فرمت Raw هستند میتونیم ابتدا نور و رنگ رو خودمون بهبود بدیم و بعد پرده سبز رو حذف کنیم.

.

پس از انجام بعضی از پلان ها سعی می کنیم یک دمو از همون پلان رو برای شما بزرگواران در این وبسایت قرار بدیم . حالا اگر فرصت شد که شاید هم بصورت آموزشی گذاشتیم که علاقه مندان به VFX بتونن استفاده کنن .

.

جامه دران عکس 1                 جامه دران عکس 2                 جامه دران عکس 3                 جامه دران عکس 4                
آقای حمیدرضا قطبی- کارگردان این فیلم

آقای حمیدرضا قطبی- کارگردان این فیلم

۲ تعداد نظرات “
آغاز جلوه های ویژه رایانه ای فیلم “جامه دران”

  1. ممنونم از خبری که انتشار دادید.

  2. موفق باشید و پیروز

به نظرات پاسخ دهيد